Razvoj televizora kao da je usporio jer sam princip onoga što ti uređaji nude jest što kvalitetnija slika, što bolji zvuk, što veći ekran, što manje odsjaja i dizajn koji se uklapa u interijer. U tom smjeru je išao i ovogodišnji CES sajam u Las Vegasu, gdje se moglo vidjeti podosta noviteta, a zaključak stručnjaka je identičan – dosadno, piše ICT Business.
I to nije ništa loše, industrija je shvatila da nema smisla eksperimentirati jer 4K tehnologija još nije ni zaživjela punim plućima pa samim time oni korisnici koji imaju 4K televizor povećeg ekrana i svih mogućnosti koje im se nude, od HDR i Dolby Vision tehnologije do solidnog i efikasnog operativnog sustava, nemaju nikakvog razloga kupovati novi TV.
Uistinu, prosječna osoba nema nikakve koristi od 8K televizora, microLED tehnologije, zvuka koji dolazi iz samog ekrana… Alternativa je imati soundbar za bolji zvuk, a 8K i microLED su još daleko od ikakve koristi za šire mase. Stoga, ako netko ima solidan 4K televizor, nema razloga posegnuti za onim što su predstavili Sony, LG, Samsung, Panasonic… na CES sajmu u Las Vegasu. Osim ako razmišljaju o novom TV jer im je stari jednostavno prestar.
Dakle, može se reći da zabavna industrija ne prati razvoj televizora. Jer, proizvođači konstantno pomiču granice, no ono što donose, jednostavno nema neku pretjeranu korist za prosječnog potrošača. Malo je koristi i za poslovne korisnike, osim onih baš na najvišim razinama.
Ali, možda se već dogodine sve skupa promijeni jer 8K bi polako mogao dolaziti na streaming servise, stiže i PlayStation 5 koji bi Sony mogao izvesti na način da potakne prodaju njegovih novijih televizora, a i općenito će filmski studiji zbog zaokreta prema streamingu početi više ulagati u što bolju TV sliku. Ali, ove godine, kupnja novog televizora jednostavno nema smisla. Osim ako vas baš ne svrbi pa želite potrošiti novac na nešto novo. (ictbusiness.info)