Vlada je danas, 24. veljače na telefonskoj sjednici odredila najviše cijene goriva za iduća dva tjedna, prema kojima cijena benzina ostaje ista, a dizel poskupljuje za jedan cent po litri, prenosi Poslovni dnevnik.

Najviša maloprodajna cijena osnovnog benzina i dalje će biti 1,51 euro za litru, a dizela 1,44 eura, što je jedan cent više nego sada. Za jedan cent poskupljuje plavi dizel, na 84 centa po litri.

Bez promjene je i cijena plina za spremnike te i dalje iznosi 1,39 eura za kilogram, a ne mijenja se ni cijene plina za boce koja ostaje na 1,93 eura za kilogram.

Nove cijene na snagu stupaju u utorak, 25. veljače i vrijede idućih 14 dana.

Da nema mjera Vlade te da se maloprodajne cijene formiraju potpuno slobodno, benzin i dizel bi koštali 1,54 eura, a plavi dizel 93 centa za litru, plin za spremnike 1,59, a za boce 2,22 eura za kilogram, tvrdi Vlada.

(poslovni.hr)