Novi štrajk u obrazovanju održat će se u tjednu između 17. i 21. ožujka, potvrdio je Željko Stipić, čelnik Školskog sindikata Preporod, u HTV-ovoj emisiji “U mreži prvog”. Započet će s jednodnevnim štrajkom, a točan dan još nije poznat.

Kroz tri zahtjeva traže povećanje osnovice za 10 posto, privremeni dodatak na plaće dok se ne promijeni sustav koeficijenata plaća.

U dva zahtjeva traže odgodu uvođenja reforme strukovnog obrazovanja, izuzimanje zaposlenih u obrazovanju iz sustava ocjenjivanja i novu sistematizaciju radnih mjesta u znanosti i visokom obrazovanju.

– Krećemo s jednodnevnim štrajkom. Svaki naš idući štrajk bi t će zahtjevniji i opsežniji. Naravno, ovi sindikati spremni su za razgovor i prije tog prvog dana štrajka. Ovi sindikati ne bježe od uspostave dijaloga. No, za dijalog su potrebne dvije strane – rekao je Željko Stipić. 

(icv.hr, vijesti.hrt.hr)