Danas (četvrtak) je u prostorijama Osnovne škole Antun Gustav Matoš u Čačincima roditeljima učenika drugog, trećeg i četvrtog razreda predstavljena Glazbena škola Milka Kelemena.

Načelnik općine Čačinci Alen Jurenac, ravnatelj Glazbene škole Milka Kelemena Antonio Brzica i zamjenica ravnateljice Osnovne škole Antuna Gustava Matoša Svjetlana Carić informirali su roditelje o mogućnostima glazbenog obrazovanja njihove djece, ne samo u bližim gradovima poput Slatine ili Orahovice, već potencijalno i u mjestu u kojem žive.

– Cilj nam je omogućiti djeci što veći broj aktivnosti kojima mogu ispuniti svoje slobodno vrijeme. Upravo zbog toga želimo otvoriti Glazbenu školu u Čačincima, mjestu koje bogati niz glazbenika i obilna tradicija glazbe, koja budućim učenicima može biti veliki motivator. Činimo sve što je u našoj moći da uistinu i provedemo ovu ideju u djelo, a u tome imamo potporu županije, Grada Slatine i Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih – rekao je načelnik Jurenac.

PRILIKA ZA BUDUĆA PROFESIONALNA ZVANJA

– Nećemo se dati obeshrabriti i ustrajat ćemo u našoj suradnji jer vjerujem kako smo svi maleni kamenčići koji će jednoga dana izgraditi veliku kuću u obliku Glazbene škole, koja će možda upravo vašem djetetu biti životni poziv. Svim učenicima nastojimo izaći u susret i omogućiti im znanje s kojim u budućnosti mogu upisati srednju glazbenu školu, a kasnije i akademiju. Učenici će na nastavu dolaziti dva puta tjedno, u suprotnoj smjeni od osnovne škole, na individualnu nastavu sviranja instrumenta te na skupnu nastavu. Naša škola trenutno broji oko 300 učenika, a nadamo se da će upravo vaša djeca povećati taj broj – istaknuo je Brzica.

Da djeci treba ovakva aktivnost, koja je za njih bogatstvo jer iza svjedodžbe stoji njihov rad, naglasila je Svjetlana Carić.

– Pametni uređaji mladima stvaraju veliki problem, a ova škola ponudila bi im kako kulturno produbljenje, zabavu i znanje, tako i bijeg od pametnih uređaja. Oni bi ovim putem stekli osnovna znanja javnog nastupa i prezentnosti na sceni koja su bitna u svim područjima života. Glazbeno obrazovanje oplemenjuje djecu, potiče njihovu kreativnost i uči ih raznim životnim vještinama. U Glazbenoj školi oni će kvalitetno provesti svoje slobodno vrijeme, a možda i naći svoj životni poziv – zaključila je Carić.

Budući glazbenici će moći birati između klavira, harmonike, gitare, tambure, violine, flaute, klarineta, saksofona, trube te trombona, a sve je regulirano kao i u osnovnoj školi, poput polugodišta, radnih sati i ocjena. Realizacija ovog projekta ovisi o pokazanom interesu djece i roditelja koji će se provjeriti putem ankete, a koju će svi učenici dobiti u školi.

Sve informacije o Glazbenoj školi Milka Kelemena dostupne su na njihovoj internet stranici Glazbena škola Milka Kelemena – O školi i njihovim profilima na društvenim mrežama.

(icv.hr, mj)