Pretposljednje kolo Prvenstva Regije Sjever do 13 godina starosti košarkašicama ŽKK Virovitice donijelo je gostovanje u Varaždinu kontra ekipe EcoNet. Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj su Varaždinke pružile najžešći otpor Virovitičankama u dosadašnjem dijelu Prvenstva.
Igrale su se znatno čvršće obrane što je rezultiralo i u nešto manjem broju postignutih koševa, no na kraju je pobjeda zasluženo otišla u Viroviticu. Semafor je na kraju pokazao rezultat 46:29 za gošće koje su ovom pobjedom i teoretski osigurale plasman na poluzavršnicu Prvenstva Hrvatske, odnosno među osam najboljih ekipa u Hrvatskoj.
Najefikasnija kod Virovitičanki bila je Tesa Slanac sa 17 postignutih koševa, dok su ju u stopu pratile Mia Domišljanović s 10 i Lena Knežević sa šest postignutih koševa. Reketom je potpuno zavladala Tara Posavec sa gotovo dvadesetak skokova. Ono što je obilježilo utakmicu je odlična obrana u kojoj su ogroman doprinos dale sve igračice ostavivši srce na parketu.
Idući vikend u Viroviticu u sklopu posljednjeg kola dolazi Radost iz Čakovca te će igračice ŽKK Virovitice imati prigodu završiti Prvenstvo bez poraza što je doista izniman uspjeh. Bez poraza u dosadašnjem dijelu natjecanja su i ekipe do 11 i 15 godina starosti te ako ostane tako biti će to prvi put u dugogodišnjoj povijesti natjecanja, bar u ovoj regiji, da je jedna ekipa ostvarila sve pobjede u tri najmlađe dobne kategorije što samo za sebe govori o radu spomenutog kluba.
ŽKK EcoNet Varaždin – ŽKK Virovitica 29:46
ŽKK Virovitica: Tesa Slanac 17, Ana Lesić 4, Mia Domišljanović 10, Patricija Gagulić 2, Lena Knežević 6, Mia Jurić 1, Lucija Kovačević, Tara Posavec 2, Anja Zorić, Lukrecija Oklopčić 2, Amelija Djačanin, Eva Milković, Dora Bardić i Gabriela Đuračić 2.
(icv.hr)