1. HRL SJEVER Viro Virovitica i Slatina ostali bez bodova na gostujućim terenima

U petom kolu 1. HRL Sjever rukometaši Viro Virovitice i Slatine poraženi su na gostovanjima.

Desetkovana momčad Viro Virovitice uvjerljivo je poražena od lidera Dugog Sela 38:17. Od prve do posljednje minute domaći rukometaši kontrolirali su rezultat. Na odmor se otišlo s prednošću Dugog Sela 22:7, dok su na kraju domaćini upisali uvjerljivu pobjedu sa 22 pogotka “viška”. U redovima Viro Virovitice najefikasniji su bili Zvonimir Bertić s četiri i Sven Šilobodec s tri pogotka.

U posljednjoj utakmici petog kola Slatina je poražena u Zagrebu od Maksimir Pastele 33:29. Gosti iz Slatine poveli su 1:0, da bi u nastavku igre domaći rukometaši kontrolirali rezultat. Najveću prednost imali su u 31. minuti (20:12), međutim u nastavku su Slatinčani tu prednost smanjili i niti u jednom trenutku nisu dozvolili domaćim igračima da se značajnije rezultatski odvoje. Najubojitiji u gostujućim redovima bili su Benjamin Hankić s 12 i Igor Dragojević sa šest pogodaka.

U idućem kolu rukometaši Viro Virovitice gostuju kod ekipe Zaprešića, dok će Slatina ugostiti Dugo Selo.