2. HRL SJEVER Rukometašice Pitomače pružile dobar otpor Đurđevcu, no u konačnici ostale bez bodova

Rukometašicama Pitomače malo je nedostajalo da dođu do prvih bodova u ovosezonskom natjecanju 2. HRL Sjever, no Đurđevčanke su ipak bile uspješnije na gostovanju u dvorani Osnovne škole Petra Preradovića.

Nakon uvodnih ispitivanja snaga Đurđevčanke su se odvojile na +3 (2:5), no u 20. minuti utakmice, golom Mije Zagrajski, Pitomačanke prvi put dolaze do vodstva (12:11). Minutu kasnije bilo je i +2 (15:13), no do predaha domaće igračice nisu uspjele postići pogodak što su gošće iz Đurđevca iskoristile i došle do prednosti od 15:19.

Niti u drugom dijelu Pitomačanke nisu posustajale iako je prednost konstantno bila na strani gošći. Đurđevčanke bi se odvojile na nekoliko pogodaka razlike, Pitomača bi uspjela smanjiti, ali do preokreta nije došlo. U konačnici su gošće slavile rezultatom 31:34.

U redovima Pitomače i ovog je puta bila Mia Zagrajski koja je postigla deset zgoditaka.

PITOMAČA – ĐURĐEVAC 31:34
Pitomača: Iva Biuk, Ana Šimić Kaša, Erin Pintarić, Mia Zagrajski 10, Sandra Petrović Jakovina, Sofija Martinčević, Karla Paleka, Nika Pintarić, Tihana Kožar 6, Jana Jambriško 4, Ema Antoljak, Nika Dedi 6, Maja Biuk, Valentina Šanteković 5, trener: Željko Poljak