1. HRL Odlične “lavice” upisale dvije pobjede protiv Podravke: Slavila i Pitomača

Odigrane su utakmice 1. kola 1. HRL za rukometašice mlađih dobnih kategorija.

1. HRL U-17

1234 VIROVITICA – PODRAVKA 22:29

Virovitičke rukometašice na svom su terenu dočekale Podravku, a gošće su u ovom dvoboju bile uspješnije. Podravka je utakmicu otvorila s 3:0 uz tri pogotka Jane Mikić sa sedam metara, no u devetoj minuti borbene “lavice” smanjile su na samo pogodak zaostatka (5:6). Gošće su potom opet vezale tri zgoditka, a dodatno su ju povećale do predaha tako da se na poluvrijeme odlazi rezultatom 9:15. U nastavku je Podravka obranila stečenu prednost, a konačan rezultat utakmice glasio je 22:29.

1234 Virovitica: Lorena Ariana Volenik, Ela Hajmaši, Korina Velić 4, Una Velić 1, Darma Rončević 8, Evelin Grubić 2, Ana Vorgić 1, Nina Domović, Ema Drljić, Mihaela Sabo, Tonka Grgačić 3, Dea Klešić, Lana Šuprinović, Mia Bančić, Mirna Grgurić, Klara Pokupić 3, trenerica: Helena Rončević

1. HRL U-13

1234 VIROVITICA – PODRAVKA 15:14 (REGIJA 2-1)

Uspješnije su zato bile mlađe rukometašice, uzrasta U-13, koje su u neizvjesnoj utakmici slavile protiv Podravke rezultatom 15:14. Fantastično su “lavice” otvorile utakmicu te su u 10. minuti imale 5:1, ali su se gošće do kraja poluvremena vratile na -1 (7:6). U nastavku je Podravka došla do dva gola prednosti (8:10 i 9:11), a utakmicu je presudilo posljednjih petnaestak minuta. Samo tri gola dozvolile su “lavice” protivnicama, a njihovu mrežu pogađale su šest puta za velika dva boda.

1234 Virovitica: Ana Kosanović 2, Sara Hrček, Ema Silner, Franka Jakelić 1, Laura Radić 1, Lota Kečkiš 7, Emily Karlo Grubić 1, Sara Slamić 3, Nina Čubrić, Petra Kovačević, Laura Barčan, Nika Babec, Nika Husak, Nia Maria Čižić, Anja Mustač, Petra Pavlek, trenerica: Maja Mlinarić

PRELOG – PITOMAČA 7:13 (REGIJA 2-1)

Do pobjede su došle i mlade rukometašice Pitomače na gostovanju u Prelogu. Nakon što je u 10. minuti rezultat glasio 1:1, do predaha su Pitomačanke došle do prednosti koju više nisu ispuštale (2:5). Iako su domaće igračice u jednom trenutku smanjile zaostatak na -2 (5:7), Pitomača je u nastavku utakmice povećala svoju prednost do konačnih 7:13.

Pitomača: Jana Kaša 7, Ema Ivanic 1, Tea Jakupec 1, Hana Veličan 1, Mia Šamu, Tea Počerek, Ena Tržić 3, Elena Bućaj, Lara Kos, Tea Ivanic, Ema Vuković, trener: Danijel Relić

SLAVONKA – ORAHOVICA 22:16 (REGIJA 2-2)

Još su u petak rukometašice Orahovice odigrale svoju utakmicu prvog kola, a poražene su na gostovanju u Novoj Kapeli od Slavonke. Dobro su se gošće držale u utakmici u prvom dijelu kada su u jednom trenutku i vodile (3:4 i 5:6), ali su do poluvremena rukometašice Slavonke otišle na +4 (12:8). U nastavku su domaće rukometašice imale i +8 (19:11), no Orahovčanke su u završnici uspjele smanjiti na konačnih -6.

Orahovica: Petra Bušljeta, Nika Solić 3, Arba Čočaj 1, Elena Stančin 1, Nika Tomljenović, Ivona Mihelčić, Leona Adžaga 1, Dina Gubeljak 1, Lara Grabovac 7, Tena Brbot, Kata Klanica, trenerica: Ivona Bandalo

1. HRL U-11

1234 VIROVITICA – PODRAVKA 17:6 (REGIJA 2-1)

I u uzrastu U-11 Virovitičanke su došle do pobjede protiv Podravke i to još uvjerljivije. Bila je ovo jednosmjerna utakmica jer “lavice” su nakon sedam minuta igre imale 6:0 i tu je pitanje pobjednika bilo riješeno. Nakon druge dionice igre 1234 Virovitica imala je i okruglih +10 (12:2), dok su u trećem poluvremenu prednost povisile za još jedan pogodak sve do konačnih 17:6.

1234 Virovitica: Una Grdić 3, Lucija Turkalj, Lena Staničić, Ema Botić 1, Sara Vukšić, Lucia Zalović 1, Lorena Erceg 6, Hana Markulin, Ema Horvat 2, Petra Smetiško 1, Ema Đurđević, Ema Pavić, Sara Orozović, Lucija Tkalčec, Lea Blažević 3, Nicol Albreht, trener: Darko Grdić

SLAVONKA – ORAHOVICA 15:7 (REGIJA 2-2)

Orahovčanke su i u drugoj utakmici protiv Slavonke poražene, a domaće rukometašice nisu im ostavile previše šanse budući da su utakmicu otvorile s prednosti od 9:0. Uspjele su do prvog predaha gošće smanjiti na 9:3, potom nakon drugih 10 minuta i na 11:6, no u posljednjoj dionici Slavonka je dodatno povećala svoju prednost do konačnih +8.

Orahovica: Tena Brbot, Franka Pavelić, Elda Čočaj 1, Magdalena Matajčić 3, Dora Smiljanić, Iva Paštar 2, Mia Šerbedžija, Eva Nađ 1, Lana Sabljak, Lucija Murković, Helena Meljančić, Mirjam Jelić, trenerica: Andrijana Rukavina