2. HRL SJEVER Pitomačanke ostale bez bodova u Čakovcu: Raspoložene Zagrajski i Dedi kombinirano postigle 17 zgoditaka

Pred rukometašicama Pitomače proteklog je vikenda bilo prvo gostovanje u novoj sezoni, u u Čakovcu ih je ugostila druga ekipa Zrinskog.

Nakon početne prednosti domaćih rukometašica Pitomačanke su uspjele odgovoriti te su i povele 5:4 i 8:7, no u posljednjih 10 minuta prvog dijela postigle su samo tri, a primile devet zgoditaka, te se na predah otišlo rezultatom 16:11 u korist Zrinskog.

Rukometašice Pitomače nisu se predavale te su u drugom dijelu, predvođene Mijom Zagrajski, koja je postigla 10 zgoditaka, uspjeli smanjiti zaostatak na samo jedan pogodak (21:20), a u igri za bodove bile su sve do posljednjih desetak minuta. Završnu dionicu susreta ipak su bolje odigrale domaće igračice koje su na koncu slavile s konačnih 36:29.

Uz Miu Zagrajski, najefikasnija u redovima Pitomače bila je Nika Dedi koja je postigla sedam zgoditaka.

U idućem kolu Pitomača na svom terenu igra protiv Đurđevca.

ZRINSKI 2 – ŽRK PITOMAČA 36:29
ŽRK Pitomača: Iva Biuk, Erin Pintarić, Valentina Šanteković 3, Sandra Petrović Jakovina, Mia Zagrajski 10, Sofija Martinčević, Tihana Kožar 6, Jana Jambriško 3, Ema Antoljak, Nika Dedi 7, Maja Biuk, Karla Paleka, trener: Željko Poljak.