Rasplet u županijskoj ligi: Suhopolje i Dinamo iz Kapele Dvora pod kartonima, Lukač 05 na sigurnom s 3:0

Odigrane su prve utakmice premijernih i 1. županijskih nogometnih liga. Ekipa Lukač 05 vjerojatno će osvojiti tri boda rezultatom 3:0, jer ekipa Crnca nije doputovala na gostovanje.

Svi igrači i gledatelji iz Lukača uputili su se na stadion Park u Suhopolju, gdje su nogometaši Suhopolja, pred više od 300 gledatelja, ugostili Dinamo iz Kapele Dvora.

Na utakmici u Suhopolju, zbog velike nervoze bilo je više kartona nego prilika za golove. Ukupno je dodijeljeno devet žutih i četiri crvena kartona. Prvi je “pocrvenio” gostujući trener Mile Grdić, već nakon pola sata igre. Deset minuta prije kraja utakmice, zbog drugog žutog kartona, teren je morao napustiti igrač Suhopolja Alen Hodak.

Unatoč igraču manje, Suhopolje je u 83. minuti došlo do vodstva pogotkom Enija Kirina. Domaći vratar Leo Kirin bio je ključna prepreka za gostujuće napade. U sudačkoj nadoknadi, zbog drugog žutog kartona, s terena su morali otići Silvijo Buzuk i gostujući igrač Slaven Marković.

U prvoj utakmici 1. županijske nogometne lige, Orešac je pobijedio Mladost iz Vukosavljevice rezultatom 2:0, uz golove Roberta Lukinića i Josipa Stareka.

(icv.hr, mš, Foto: M. Šolc)