1. HRL SJEVER Viro Virovitica i Slatina vratili se s gostovanja bez bodova

U prvom kolu 1. HRL Sjever za rukometaše momčadi Viro Virovitice i Slatine na gostovanjima su ostale bez bodova.

Viro Virovitica je igrala u Sisku gdje je izgubila od istoimene domaće ekipe 25:18. Od prve do posljednje minute rukometaši Siska držali su rezultat pod kontrolom. Na odmor se otišlo s rezultatom 12:8 za domaću momčad, dok su u drugom dijelu igrači Siska došli do konačnog rezultata. Najefikasniji u redovima Viro Virovitice bili su Leon Matijević s pet i Zvonimir Bertić s četiri pogotka.

Rukometaši Slatine poraženi su u zagrebačkoj Sportskoj dvorani Sutinska vrela od Metalca 29:23. Domaća momčad niti u jednom trenutku nije dozvolila da im pobjeda dođe u pitanje. Na kraju prvog dijela bilo je 14:11 za zagrebačke “Metalce” dok je nekoliko minuta prije kraja utakmice bilo i +8 (28:20). U slatinskim redovima najubojitiji su bili Benjamin Hankić s deset i Vilim Gotal s četiri pogotka.

U idućem kolu Viro Virovitica je domaćin križevačkom KTC-u, dok Slatina na svom terenu igra sa Siskom.