Fantastična utakmica hrvatskih rukometaša: Ivan Martinović s devet zgoditaka prvo ime u pobjedi nad Njemačkom

Hrvatski rukometaši upisali su drugu pobjedu u grupnoj fazi na ovogodišnjim Olimpijskim igrama!

Momčad Dagura Sigurdssona, ako izuzmemo jedinu prednost Njemačke od 4:5, kontrolirala je ovu utakmicu tijekom svih 60 minuta. Hrvatska je na svojoj strani tijekom prve dionice uglavnom imala dva do tri gola prednosti, da bi ju u nastavku dodatno povećali. Imali su u nekoliko navrata naši rukometaši i +6 u drugih 30 minuta, a u konačnici je susret završen s velikih pet golova prednosti (31:26).

Najraspoloženiji na terenu bio je Ivan Martinović koji je postigao devet pogodaka, a s po pet su mu se pridružili kapetan Domagoj Duvnjak, Luka Cindrić i Mario Šoštarić. Dominik Kuzmanović upisao je 12 obrana, dok je Matej Mandić obranio jedini šut s kojim je bio suočen, onaj Marka Grgića sa sedam metara.