3. NL SJEVER Pitomača u derbiju svladala varaždinske “Bumbare”, poentirali Olorunfemi i Matančić

Derbi susret 24. kola 3. nogometne lige Sjever odigran je u Pitomači između domaće momčadi i varaždinskog Varteksa.

U susretu u kojemu su obje momčadi pokazale kvalitetan nogomet, Pitomača je povela u 18. minuti zgoditkom prvog igrača utakmice Nigerijca Akinkumija Mayowaja Olorunfemija. Na 1:1 poravnao je Saša Stojko devet minuta kasnije. Konačnih 2:1 svojim pogotkom u 31. minuti iz kaznenog udarca postavio je prvi topnik Pitomače Marko Matančić. Do kraja utakmice igralo se žustro i angažirano, ali se rezultat nije mijenjao

Ovom pobjedom nogometaši Pitomače su praktički potvrdili treće mjesto na tablici.

-Mišljenja sam da je Varteks najkvalitetnija momčad s kojom smo ove sezone igrali u ligi. U sve tri utakmice igralo se odlično, a ovog puta smo konačno došli do pobjede. Sada se okrećemo našem primarnom cilju, osvajanju Županijskog nogometnog kupa – rekao nam je trener Pitomače Ivan Presečan.

Pitomača – Varteks 2:1
Igrač utakmice: Akinkumi Mayowa Olorunfemi

Više fotografija možete pogledati OVDJE.