HNLŽM CENTAR Virovitičke “akademke” slavile na gostovanju u Zagrebu: Dva zgoditka Tashe Filipović u pobjedi nad Savicom

Odigrane su utakmice 14. kola HNLŽM Centar, a novo ligaško kolo odvelo je virovitičke “akademke” put Zagreba gdje ih je ugostila ekipa Savica. Bio je ovo ogled sedmoplasirane i drugoplasirane ligaške momčadi, a Virovitičanke su došle do 11 ovosezonske pobjede koja ih je ostavila na bod zaostatka za vodećom Koprivnicom.

Mreža se prvi put zatresla u 10. minuti kada je Leona Radi poentirala za vodstvo gošći, izjednačenje je donijela Stela Delišimunović u 33. minuti utakmice, no do odlaska na odmor prednost na stranu No Limit Tvina vratila je Tasha Filipović. Lana Šafran pogodila je za 3:1 u 57. minuti, prednost je dodatno povećala Filipović svojim drugim golom tri minute kasnije, dok je konačan rezultat (2:4) postavila Paola Đorđević u 64. minuti.

U 15. kolu u Virovitici se igra veliki derbi, a sastaju se dvije vodeće momčadi. Bit će ovo prilika za “akademke” da na domaćem terenu dođu do pobjede i prvog mjesta na tablici.