Odigrana završnica 34. Malonogometnog turnira ”Zima 2023./2024.” u Orahovici: Veliko slavlje Duhova u odličnoj atmosferi

Pred oko tisuću gledatelja odigrana je završnica 34. malonogometnog turnira “Zima 2023./2024.” u Orahovici.

Sve je počelo završnicom onih najmlađih, uzrasta do 9 godina, u kojoj su igrali Škola nogometa FEŠK Auto Vukoja Feričanci i Nogometni klub NAŠK Našice. Na kraju je odlučio pogodak Tin Jurića kojim su Našičani mogli započeti veliko slavlje uz pljeska roditelja s tribina.

Nakon podjele odličja proglašeni su i najbolji pojedinci turnira, pa je tako najbolji strijelac Leon Horvat (ŠN Fešk Auto Vukoja) sa šest pogodaka, najboljim vratarom proglašen je Thomas Đulović (NK Našk), dok je najbolji igrač Marko Brkić iz pobjedničke ekipe. Fair Play momčad je NK Mladost Čačinci.

Uslijedila je kategorija do 11 godina i ponovno okršaj FEŠK-a s dodatkom Caffe bar Aloha i NAŠK-a. Poveli su Feričančani pogotkom Jana Pelina i držali prednost do odlaska na odmor. U drugom dijelu mali Našičani igraju puno bolje i imaju dosta prigoda pa su vrlo brzo i poravnali pogotkom Brune Šnajdera, da bi nekoliko minuta kasnije Gabriel Vukšić pogodio za vodstvo Našičana i pokazalo se konačno slavlje.

Najbolji strijelac ovog uzrasta je Bruno Šnajder iz pobjedničke momčadi s 10 pogodaka, najbolji vratar bio je Dino Zmajšek, također iz NAŠK-a, dok je najboljim igračem proglašen Andrija Katruša iz Škole nogometa Fešk Caffe Bar Aloha. Fair Play momčad ovog uzrasta  su Vugori PCI Express iz Donje Motičine.

Uslijedila je završnica za igrače do 13 godina u kojoj su igrali Škola nogometa FEŠK Feričanci Caffe bar Sfera i NK Motičina AP Martinovića Donja Motičani. Mali ”Vugori” iz Donje Motičine od početka su bili znatno bolja ekipa i na kraju zasluženo slavili s konačnih 5:1. Dvostruki strijelci za pobjedničku momčad bili su Rafael Peršić i Lukas Batrac, jedan pogodak postigao je Ezra Žigić, dok je jedini strijelac za FEŠK bio Ivano Lokner.

Najbolji strijelac ovog uzrasta je Lovro Markotić iz virovitičkih Ozbiljnih dečki s 11 pogodaka, najbolji vratar je Niko Paljević iz pobjedničke momčadi, iz koje dolazi i najbolji igrač- Rafael Peršić. Fair Play momčad je momčad Trotters Independent Trading Co. iz Orahovice.

Došao je red i na uzrast do 15 godina gdje je odigran odličan i dramatičan dvoboj između Škole nogometa FEŠK M.A.L.I. Obrt za čišćenje i Young boysa iz Našica. Poveli su Feričančani pogotkom Marka Zubaja i imali kontrolu igre sve do sredine drugog dijela kada su mladi Našičani odigrali nekoliko lijepih akcija i pritisnuli svoje protivnike na njihovu polovicu. Isplatilo im se to dvije minute prije kraja kada je pogodio Orahovčanin u njihovom dresu Ante Solić za 1:1. U drami šesteraca vratar NAŠK-a brani dva udarca i donosi veliko slavlje svojoj ekipi.

U ovoj kategoriji dva su najbolja strijelca i to Marko Zubaj iz FEŠK-a i Toma Matešić NK Mladosti Čačinci s po četiri postignuta pogotka. Najbolji vratar je Noa Hećimović iz čačinačke Mladosti, dok je najboljim igračem proglašen Roko Rađenović iz FEŠK-a. Fair Play momčad je NK Mladost Čačinci.

Feričanački ogled dvije momčadi iz iste škole nogometa, FEŠK Feričani, gledao se u završnici igrača do 17 godina. Prva momčad bila je s dodatkom OPG Lovaković, a druga Zeba Holz. Završilo je 1:1 golovima Marka Zubaja s jedne i Daniela Vinkovića s druge, a nakon šesteraca uspješniji su bili OPG-ovci.

Najbolji strijelac bio je Sebastijan Zeba iz OPG Lovaković sa šest pogodaka, dok je Fair Play momčad pobjednička momčad Škole nogometa FEŠK OPG Lovaković.

U juniorskom finalu gledao se ogled Udruge Prijateljstvo Feričanci i Autodijelova Hećimović iz Čačinaca. Prijateljstvo je bolje krenulo i vrlo brzo došlo u prednost preko Luke Brkića, da bi do kraja prvog dijela Dino Mendroš povećao na 2:0. Tako je bilo sve do dvije minute prije kraja kada su se Autodijelovi potpuno otvorili i krenuli svim silama u napad. Isplatilo im se to preko sjajnog Marina Zuanovića koji je s dva odlična udarca svladao protivnička vratara, a posebno emotivan bio je pogodak za 2:2 nekoliko sekundi prije kraja. I onda šesterci, duga i neizvjesna drama koju okončava vratar Autodijelova Marko Basa drugim obranjenim udarcem i donosi veliko slavlje svojoj momčadi.

Najbolji strijelac kod juniora je Stjepan Kovačević (In-Kop Čačinci) s devet pogodaka, Marko Basa ponio je titulu najboljeg vratara, dok je najbolji igrač Kristijan Ognjenović iz pobjedničke momčadi. Fair Play momčad je NK Munja Veliki Rastovac.

Finale veterana odigrano je između Duhova i Caffe bara Aloha Feričanci. Puno trke, prigoda, odličnih poteza, ali na kraju ipak bez pogodaka. I onda drama šeseteraca. Nakon redovnih tri sva svake strane ostalo je neodlučeno, pa su u seriju krenuli Mario Duspara iz Duhova i Ivan Kapraljević mlađi iz Alohe. Svaki je izveo po šest i u šestoj seriji Duspara pogađa, a Kapraljeviću lopta prelazi preko noge i odlazi visoko preko gola.

Najbolji strijelci turnira su Tomislav Bušljeta i Josip Gotler iz pobjedničke momčadi te Ivan Kapraljević mlađi iz CB Aloha s po dva pogotka, najbolji vratar je Stjepan Kapraljević iz Caffe Bara Aloha, dok je najbolji igrač Josip Gotler iz Duhova, a Duhovi su i Fair play momčad turnira.

U sjajnoj utakmici za treće mjesto u konkurenciji seniora snage su odmjerili Buffeta Munja Veliki Rastovac i Lješnjak uniteda Čačinci. Poveo je Lješnjak preko Tonija Hudoletnjaka već u 4. minuti da bi dvije minute poslije poravnao Nebojša Popović. Susret je riješen šest minuta prije kraja kada je nakon lijepe akcije Munje poentirao Ivan Ćosić za konačnih 2:1.

Uoči finalnog ogleda, nazočnima se obratio organizator Vlado Grgić.

– Izuzetno mi je drago vidjeti ovoliki broj ljudi i čuti ovu sjajnu atmosferu. Hvala svima od srca što su i ove godine bili uz nas, a posebno hvala svim sportašima koji ovaj turnir čine ovoliko značajnim. Sljedeće godine spremamo još veći spektakl- istaknuo je Grgić, a potom je turnir službeno zatvorio gradonačelnik Orahovice Saša Rister.

– Hvala organizatoru na svim ovim godinama napornog rada da bi u Orahovici zimi napravili ovako nešto veliko i događaj o kojem se priča. Grad je uvijek tu kao prijatelj i pomoć i zajedno idemo napraviti još veću stvar za jubilarni 35. turnir– rekao je Rister.

I onda vrhunac, veliko finale između orahovačkih Duhova i Caffe bara Willy bistro Kody Ćeralije. Krenulo je žestoko, čvrsto i beskompromisno u svakom duelu. Duhovi su uspjeli povesti u posljednjoj minuti prvog dijela kada je Benjamin Radinković majstorski zabio s nekih deset metara u suprotne rašlje nemoćnog Čovića. Drugi dio isti, precrtan od prvog, Duhovi su prijetili, Willy se odlično branio i sjajnom brzom tranzicijom uglavnom preko Pavla Vicića prijetio iz kontre. Ipak, Duhovi su uspjeli nakon jedne lijepe akcije povećati vodstvo. Povukao je Bojan Gvozdenović, okrenuo čuvara i uputio loptu na drugu vratnicu gdje uklizava Jurica Šantić i šalje loptu u mrežu. I kad se činilo da se utakmica mirno bliži kraju, pet minuta prije završetka, nakon jednog prekršaja na sredini terena, došlo je do koškanja između igrača što je za posljedicu imalo tri crvena kartona. Pocrvenjeli su Dražen Duspara i Leo Kalntenbacher iz Duhova, zbog drugog žutog kartona isključen je Hrvoje Čović iz Willya, a žuti karton pripao je Pavlu Viciću, također iz Willya. Na kraju je Willy uspio i smanjiti u posljednjoj minuti preko Vicića, no do potpunog preokreta nije došlo.

Najbolji strijelac turnira je Antonio Vratković iz pobjedničke momčadi s 13 pogodaka, najbolji vratar je Dominik Nikšić iz Lješnjak uniteda, a najbolji igrač Benjamin Radinković iz Duhova.